Przedłużanie rzęs

 

Zabieg przedłużania rzęs jest jedną z najpopularniejszych w ostatnich latach metod na podkreślone spojrzenie.

Najprostsza metoda polega na doklejeniu jednej rzęsy sztucznej do jednej naturalnej, stąd nazwa 1:1. Różnorodność materiałów pozwala na uzyskanie efektów od delikatnie podkreślonych ,naturalnych rzęs, do bardzo efektownych, wręcz teatralnych. Kolejne stosowane metody, różnią się ilością doklejonych sztucznych włosków. Dla przykładu w metodzie 2:1 stosuje się dwie rzęsy syntetyczne umieszczone na jednej naturalnej. Oprócz rzęs syntetycznych, można także wykorzystać rzęsy z norki, pochodzenia naturalnego.

Jak długo utrzymują się sztuczne rzęsy? Jest to w dużej mierze uwarunkowane indywidualnym etapem wzrostu rzęs naturalnych oraz czynnikami zewnętrznymi, którym są poddawane. Średnio efekty bujnego spojrzenia utrzymują się w granicach 3 – 4 tygodni. W czasie ich noszenia, przerzedzają się ponieważ wypadają razem z rzęsą naturalną, której okres życia już upłynął, a na jej miejscu rośnie kolejna. Dobrze dobrana grubość i długość rzęs sztucznych sprawia, że nie obciążają one naturalnych. Właściwa aplikacja połączona z odpowiednią pielęgnacją domową, gwarantują że stan rzęs nie pogorszy się.

Czas trwania zabiegu mieści się w granicach 2 – 3 godzin, wszystko zależy od wybranej metody oraz od ilości rzęs naturalnych.

 

Przeciwskazania do zabiegu:

  • Całkowity brak rzęs.
  • Trichotillomania (nerwowe wyrywanie rzęs).
  • Epilepsja oraz nadpobudliwość ruchowa.
  • Zapalenie spojówek oraz silne łzawienie oczu.
  • Problemy z kręgosłupem (zabieg wykonywany jest w pozycji leżącej przez około 2 – 3 godzin).

 

Pielęgnacja po zabiegu:

Pierwsze 48 godzin

Nie narażać na działanie wody, pary wodnej.

Nie pocierać, nie szarpać.

Nie spać tzw. twarzą w poduszce, aby rzęsy nie pogniotły się, a świeże wiązanie kleju nie uszkodziło.

Rano i wieczorem przeczesać rzęsy delikatnie specjalną szczoteczką.

Po 48 godzinach

Nie narażać na zbyt częste działanie wody oraz pary wodnej.

Do demakijażu oczu nie stosować preparatów tłustych takich jak mleczka czy płyny dwufazowe, należy je zastąpić płynem micelarnym.

Nie pocierać oczu watą oraz wacikami, które mają tendencję do rozwarstwiania się i zaczepiania.

Nie stosować olejków przyspieszających wzrost rzęs, ze względu na ich konsystencje, ponieważ mogą osłabić wiązanie kleju i przyspieszyć wypadanie sztucznych rzęs.

Rano i wieczorem przeczesać rzęsy delikatnie specjalną szczoteczką.